Skip to content →

Zlew kuchenny – jakie tworzywo będzie najlepsze?

Jaki rodzaj zlewu kuchennego wybrać? Czym charakteryzuje się każdy z nich? Na co zwrócić szczególną uwagę? Poniżej znajdziecie kilka ciekawych informacji na ten temat.

Zlew kuchenny w kuchni to bardzo istotny element wyposażenia. Mimo że w obecnych czasach zmywanie zastąpione zostało przez zmywarki to i tak z niego nie rezygnujemy. Warto zadbać o to, by służył ona długi czas. Powinniśmy zwrócić uwagę na materiał, z którego jest on wykonany. W sklepach znajdziemy zlewy wykonane z różnych tworzyw. Każde z nich charakteryzuje się swoimi właściwościami. Warto rozpatrzeć je podczas podejmowania decyzji.

Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego zlewu kuchennego powinniśmy przejrzeć różne oferty i zastanowić się, jakie wymagania powinien spełniać dany element wyposażenia. Wiele zależy od naszych indywidualnych potrzeb i tego, do jakich celów zamierzamy używać zlewu. Coraz częściej rezygnujemy z dużych zlewozmywaków, ponieważ ręczne zmywanie zastąpione zostaje przez zmywarkę.

Rodzaje zlewów kuchennych

Istnieją różne rodzaje zlewozmywaków, które możemy umieścić w naszej kuchni. Różnią się one nie tylko pod względem materiału, z którego są wykonane, ale także budowy oraz sposobu umieszczenia. Mogą różnić się również pod względem rozmiarów. W sklepach znajdziemy szeroki wybór i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Ze względu na sposób montażu można wyróżnić zlewy nakładane, wbudowywane w blat oraz zlewozmywaki podwieszane.

Pierwszy z nich charakteryzuje się tym, że umieszczany jest bezpośrednio na szafkę kuchenną, w której wycięty jest otwór. Dodatkowo zlew opierać się może o ścianę. Zaletą tego rodzaju zlewozmywaka jest łatwość montażu. Poza tym nie mamy problemu z dostosowaniem blatu wokół zlewu do pozostałych części.

W ofercie Radius Centrum dostępne są meble Warszawa, a w tym meble do salonu, kuchni czy jadalni – sprawdź!

Zlewy wpuszczane wymagają specjalnego wycięcia w blacie kuchennych. Istotne jest by odpowiednio zabezpieczyć wszystkie brzegi, by nie uległy one zniszczeniu pod wpływem wilgoci. Mimo że to nieco bardziej skomplikowany sposób montażu jest on najpopularniejszy.

W przypadku zlewozmywaków podwieszanych montuje się je od spodu szafki. Również wymagane jest odpowiednie wycięcie w blacie. Plusem tego rozwiązania jest to, że ciekawie komponują się z blatem tworząc z nim jednolitą powierzchnię.

Tworzywo

Podczas wyboru zlewów kuchennych bardzo ważny jest również materiał, z którego są one wykonane. Istnieje kilka rodzajów tworzyw, a każde z nich charakteryzuje się swoimi właściwościami. Jednym z najpopularniejszych materiałów jest stal. Tego rodzaju zlewozmywaki nie są drogie i z łatwością dają się czyścić, a także odporne są na różnego rodzaju uszkodzenia. Poza tym łatwo dopasować je do każdej aranżacji wnętrza.

Popularne są również zlewozmywaki ceramiczne, które są bardzo odporne na porysowania, zniszczenia i charakteryzują się eleganckim wyglądem. Nie sprawiają trudności w czyszczeniu i nie pochłaniają zapachów.

Innym rodzajem są zlewy granitowe, które charakteryzują się eleganckich i stylowym wyglądem. W sklepach można znaleźć różne rodzaje oraz kolory tego typu zlewów. Są trwałe, solidne i odporne na uszkodzenia.

Published in Dom

One Comment

  1. Bardzo ciekawy artykuł 🙂 Zlew powinien być przede wszystkim trwały i odporny, więc nie powinniśmy na nim oszczędzać 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *