Skip to content →

Pożyczka pod zastaw nieruchomości

Polscy konsumenci coraz chętniej korzystają z usług różnych instytucji finansowych. Widać to wyraźnie w statystykach, a niektórzy eksperci twierdzą nawet, że Polacy zadłużają się na potęgę. Nie zawsze rozsądnie, często bez wyraźnego powodu. Pożyczki są po prostu dostępne, a firmy ich udzielające kuszą rabatami, promocjami, atrakcyjnymi warunkami.

Na szczęście jednak rośnie świadomość znaczenia rozsądnego zadłużania się. I tak zamiast korzystać z pożyczek na wysoki procent, coraz więcej osób decyduje się na zastawienie nieruchomości. Dawniej postrzegano to jako ostateczność. Dzisiaj podejście do takich pożyczek się zmienia. Dostrzega się w nich szansę na realizowanie wielu życiowych celów.

Wyraźne korzyści

Analizując zasady, na jakich udzielane są pożyczki pod zastaw nieruchomości, za największą zaletę postrzega się niskie oprocentowanie. W myśl zasady, że jak nie wiadomo o co chodzi, to niemal zawsze chodzi o pieniądze. Faktycznie, banki i firmy pożyczkowe najchętniej współpracują z klientami, którzy posiadają na własność jakieś cenne dobra. Najczęściej są to właśnie nieruchomości, ponieważ ich ceny rosną i to raczej spektakularnie. Kolejny profit to możliwość rozłożenia spłaty na dłuższy czas. W przypadku wielu kredytobiorców jest to czynnik równie istotny co wysokość oprocentowania. Sytuacja finansowa polskich obywateli stabilizuje się, w związku z czym mogą sobie pozwolić na spłacanie zadłużenia. Rozłożone na lata przekłada się na więcej niższych rat.

A to z perspektywy przeciętnego polskiego gospodarstwa domowego wciąż kwestia kluczowa. Omawiając zalety płynące z zastawienia nieruchomości, nie sposób pominąć też przeznaczenia kredytu. A to jest zupełnie dowolne. Kredytodawca nie wnika, na co jego klient wyda otrzymane pieniądze. Dopóki bank ma realne zabezpieczenie swojej inwestycji, dopóty daje drugiej stronie taką wolność. Zatem środki pozyskane w ramach pożyczki można wykorzystać zupełnie dowolnie. Zainwestować, zrealizować swoje zawodowe plany, spełnić marzenia. Z tymi ostatnimi warto jednak uważać. Ekonomiści generalnie przestrzegają bowiem przed zadłużaniem się na cele inne niż inwestycyjne. Z drugiej strony stabilne dochody na dosyć wysokim poziomie sprawiają, że z uregulowaniem należności nie powinno być problemu.

Jedna nieruchomość pod zastaw drugiej

To coraz powszechniejsza strategia. Właściciele zastawiają już posiadane nieruchomości, aby zyskać środki na zakup kolejnych. Specjaliści inwestycyjni chwalą taką technikę lokowania kapitału, ponieważ na ogół przekłada się ona na realne zyski, zwiększenie majątku, a nawet pomnażanie oszczędności. W polskim systemie ubezpieczeniowym emerytury wciąż pozostawiają mnóstwo do życzenia. Dlatego najrozsądniejsi ludzie biorą sprawy w swoje ręce. Zamiast czekać na świadczenia, które mogą być niewystarczające, inwestują w nieruchomości. Te zawsze można sprzedać, wynająć lub zastawić w celu dalszego inwestowania. Taki majątek buduje się co prawda latami, ale potem równie długo czerpie się z niego korzyści.

https://www.konsorcjumfinansowe.pl/

 

Skorzystaj z pożyczki pod zastaw nieruchomości dostępnej na stronie konsorcjumfinansowe.pl. Zapoznaj się z procedurą zaciągania pożyczki – sprawdź więcej.

Published in Biznes i finanse

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *