Skip to content →

Czy pożyczka pod zastaw nieruchomości to dobry pomysł?

Zaciągnięcie kredytu to zawsze trudna decyzja, która wymaga przemyślenia. Szczególnie ważne jest to w przypadku pożyczek opiewających na duże kwoty. Dlatego też zawsze trzeba się dobrze zastanowić przed pobraniem pożyczki pod zastaw nieruchomości. Niemniej jednak jej zaciągnięcie może być w niektórych sytuacjach bardzo dobrym pomysłem.

Każda nieruchomość ma swoją wartość, która stanowi majątek jej posiadacza. Dlatego też, można ją wykorzystać jako zabezpieczenie podczas zaciągania pożyczki. Na czym to tak właściwie polega? Klient instytucji finansowej podpisuje umowę, w której zobowiązuje się do przekazania danej nieruchomości pożyczkobiorcy w przypadku, gdy z jakiś powodów przestanie spłacać swój dług.

Należy jednak wyraźnie podkreślić, że pożyczki pod zastaw nieruchomości nie polegają wcale na oddawaniu tej nieruchomości bankowi na czas spłaty zadłużenia. Przez cały ten okres to klient jest właścicielem domu czy innej nieruchomości. Niemniej jednak, jeśli z jakiś powodów zaprzestanie spłacać regularnie raty musi liczyć się z tym, iż bank zacznie się domagać przekazania nieruchomości.

Czy pożyczki pod zastaw nieruchomości są bezpieczne?

Niektórzy boją się zaciągać pożyczki pod zastaw nieruchomości, twierdząc, że są one niebezpieczne. Rzecz w tym, iż ludzie ci boją się utraty domu czy działki. Czy jednak są to obawy uzasadnione? Niewątpliwie, wskazana jest zawsze ostrożność przy zaciąganiu jakichkolwiek kredytów. Niemniej jednak, jeśli ma się rozsądne podejście do finansów, można bardzo skorzystać na pożyczkach pod zastaw nieruchomości. Rzecz w tym, aby kredyt nigdy nie przerastał możliwości finansowych pożyczkobiorcy. Powinien być na tyle niski, aby można było bez większego wysiłku, regularnie spłacać raty. W takiej sytuacji absolutnie nie trzeba się obawiać utraty swojej nieruchomości.

Dowiedz się więcej o pożyczkach pod zastaw nieruchomości – wejdź na stronę skup-nieruchomosci24.pl

http://skup-nieruchomosci24.pl/

Wysokość pożyczki pod zastaw nieruchomości

Jak już wspomniano, pożyczki brane pod zastaw majątku nie powinny być zbyt wysokie. Trzeba o tym pamiętać, jednak zwykle bank dba o to, aby nie pożyczyć zbyt wiele pieniędzy. Klienci są sprawdzani pod kątem wypłacalności i na tej podstawie określana jest maksymalna wysokość pożyczki. W przypadku pożyczki pod zastaw nieruchomości zdolność kredytowa ma nieco mniejsze znaczenie niż przy innych kredytach. Mniej ważna jest również stabilność zatrudnienia klienta, gdyż w razie utraty pracy może on pokryć długi dzięki wartościowej nieruchomości. Niemniej jednak bank mimo wszystko sprawdza zdolność kredytową pożyczkobiorcy.

Ponadto, zawsze konieczna jest również dokładna wycena nieruchomości. Bank wykonuje ją na własną rękę, ażeby mieć absolutną pewność, że będzie ona prawidłowa. Po dokonaniu wyceny szacuje się jeszcze, czy nieruchomość posiada tzw. płynność. Chodzi o to, czy kiedy zajdzie taka potrzeba, bez trudu zostanie znaleziony kupiec, chętny nabyć nieruchomość. Jak więc widać wyraźnie, o ostatecznej wysokości pożyczki pod zastaw nieruchomości decyduje wiele czynników. Trzeba jednak zawsze pamiętać, żeby nie zadłużać się ponad swoje własne możliwości.

Published in Biznes i finanse

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *